YÖK ATLAS
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Yeni Öğrencilerimiz için Kayıt İşlemleri
Yeni Öğrencilerimiz için Kayıt İşlemleri

Sevgili Öğrencilerimiz!

Öncelikle zorlu bir süreç sonucunda elde etmiş olduğunuz başarıdan dolayı hepinizi tebrik ederiz. Ailemize Hoş Geldiniz!

Şimdiden hem üniversitemizde hem de fakültemizde verimli ve eğlenceli bir eğitim ve öğretim hayatı geçirmenizi temenni ediyoruz.

Eğitiminize başlamadan önce tamamlanması gereken bazı süreçler hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

Kayıt işlemlerinizi 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında e‐devlet üzerinden elektronik kayıt veya 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında Haliç Yerleşkemize gelerek tamamlayabilirsiniz. Haliç Yerleşkemize ulaşım bilgileri için lütfen tıklayınız

Kayıt işlemleri ve kayıt sonrasında bir öğrenci olarak ihtiyaç duyabileceğiniz süreçler (askerlik işlemleri, indirimli seyahat kartı, vb.) ilgili detaylı bilgi için kayıt rehberimizi incelemenizi önemle tavsiye etmekteyiz.

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra İngilizce Dil Yeterliliğinizi ölçmek üzere İngilizce Hazırlık Programımız tarafından Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ve eğer bu sınavda başarılı olursanız Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yeterlik (FSMPT) sınavlarına tabi tutulacaksınız. Tüm öğrencilerin Yeterlik Sınavına (FSMEPT) girebilmeleri için DBS’ den 65 almaları gerekmektedir. DBS’ den başarılı olan öğrencilerin hazırlıktan muaf olmaları için FSMEPT’ ten almaları gereken puan 75’tir.

Bu sınavlarda yeterli başarıyı gösteren öğrencilerimizle 2021-2022 Akademik Yılında fakültemizde eğitime başlayacağız. İngilizce dil bilgisi seviyesi yeterli seviyede olmayan öğrencilerimiz ise İngilizce Hazırlık Programımızda 1 yıl süreli İngilizce dil eğitimi alacaklardır.

Farklı bir üniversitede hazırlık eğitimi almış öğrencilerimizin kayıt yaptırdıktan sonra FSMEPT sınavına girerek 75 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Bunun dışında ortaöğrenimini öğretim dili ya da anadili İngilizce olan bir ülkede tamamlamış olan öğrenciler ile Senatomuzun kabul ettiği ulusal ve uluslararası sınavlardan son iki yıl içerisinde yeterli puanları alan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programından muaf olabilirler. 2021-2022 Akademik yılı için öğrenci kabulünde esas alınacak olan uluslararası sınavlar ve puanları aşağıdaki gibidir.

  • PTE Academic: 55/90
  • TOEFL IBT: 78/120

DBS ve FSEMPT sınavlarına 13-16 Eylül 2021 tarihleri arasında http://prep.fsm.edu.tr/ adresinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Düzey Belirleme Sınavı: 20 Eylül 2021

FSMEPT: 23-24 Eylül 2021

Sınav süreci için İngilizce Hazırlık Programı web sayfamızdaki duyuruları takip etmeniz gerekmektedir.

DBS, FSMEPT ve İngilizce Hazırlık Programı için detaylı bilgiye yine İngilizce Hazırlık Programı web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında üniversitemiz ile ilgili her türlü konuda fakültemiz mail adresi iibf@fsm.edu.tr üzerinden bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi