Fakültemiz bünyesinde eğitimi verilen tüm programlar %100 İngilizce programlardır. Programlarımıza başlayacak öğrencilerimiz öncelikle İngilizce dil yeterliliklerini sağlamak durumundadırlar.

Muafiyet Koşulları

Aşağıda listelenen sınavlardan belirtilen puanlara sahip olan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık programından muaf tutularak programdaki derslerine başlayabileceklerdir.

  • Fatih Sultan Mehmet English Proficiency Test  (FSEMPT): 75/100
  • PTE Academic: 55/90
  • TOEFL IBT: 78/120  

NOT: FSEMPT sınavına girecek olan adayların öncelikle Düzey Belirleme Sınavı (DBS)’ye girerek en az 65/100 almaları gerekmektedir. Bu puanı alan öğrenciler FSEMPT sınavına katılabileceklerdir.

DBS ve FSEMPT sınav tarihleri ve sınav giriş bilgileri web sayfamızda ilan edilecektir.

Yukarıda listelenen sınavlardan belirtilen puanları almak dışında, ortaöğretiminin tamamını resmi dili İngilizce olan bir ülkede tamamen İngilizce eğitim veren bir kurumda tamamlamış olan öğrenciler de İngilizce Hazırlık Programından muaf tutulacakladır.

Yukarıda listelenen sınav puanları ya da muafiyet durumlarına sahip olmayan öğrencilerimizin 1 yıl boyunca İngilizce Hazırlık Programımızda eğitim almaları gerekmektedir.

İngilizce Hazırlık Eğitimi

  • İngilizce Hazırlık Programı üniversitemiz Çamlıca Yerleşkesinde verilmektedir.
  • Öğrencilerimiz hazırlık programında 16 haftalık bir rota sistemine tabi olacaklardır.
  • Hazırlık Programında öğrencinin Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) B2 düzeyinde İngilizce dil yeterliliğine sahip olması hedeflenmektedir.
  • Öğrencilerimizin programda başarılı olabilmeleri için her dönemi 70 puan ile tamamlamaları ve program sonunda yapılacak olan FSEMPT sınavından en az 75 puan almaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için İngilizce Hazırlık Programı web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.