İlk kez 2021-2022 Akademik Yılında çalışmalarına başlayacak olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz, yetkin akademik kadrosu ve 21. Yüzyılın ihtiyaçlarına göre tasarlanmış eğitim ve öğretim metotlarıyla yeni öğrencilerine kapılarını açacaktır.

Eğitim dili tüm bölümlerinde İngilizce olan Fakültemiz, üniversitemizin en genç ve en yeni bölümlerinden İşletme ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri ile yeni nesil yönetici adaylarına, diplomatlara ve de akademisyenlere rehberlik etmeyi bu alanda ülkemizin akademik birikimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

İletişim ağlarının teknolojik imkânlarla geliştiği, küreselleşen dünyada her şeyin hızla değişerek yeni ihtiyaçlar doğurduğu 21. Yüzyıl hiç şüphe yok ki tüm bu değişimin ritmine ayak uydurabilecek, yeni ihtiyaçlara cevap verebilecek bireylere olan ihtiyacı da beraberinde getirmektedir. Fakültemiz kariyerlerini bu alanda yapacak olan bireylere ihtiyaç duydukları rehberliği sunacak bir eğitim metodu takip edecektir.

Akademik kadromuz, eğitimlerini uluslararası ortamlarda tamamlamış, küresel dünyanın gelişmelerini ve de ihtiyaçlarını takip eden, sadece akademi dünyasındaki gelişmeleri değil, sektörel talepleri de izleyen, teorik bilgi ve pratik tecrübeyi birlikte sunabilecek alanlarında uzman akademisyenlerden oluşmaktadır.

Sizleri Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni, eğitim ve araştırma programlarımızı daha yakından tanımaya davet ediyorum.

                                                                                                                                                                          Prof. Dr.Lokman GÜNDÜZ
                                                                                                                                                                                      Dekan